Novinky

Aktuálne informácie zo sveta bezpečnosti IT riešení

CISCO PREDSTAVILO REVOLUČNÚ NOVINKU NA ODHAĽOVANIE MALVÉROV viac článkov »

CISCO PREDSTAVILO REVOLUČNÚ NOVINKU NA ODHAĽOVANIE MALVÉROV

Unikátna technológia Encrypted Traffic Analytics (ETA) od spoločnosti Cisco dokáže identifikovať škodlivý softvér aj v zakódovanom súbore dát v sieťovej prevádzke, a to bez potreby nabúrania sa do týchto súborov. Toto unikátne riešenie tak v súčasnosti umožňuje bezpečnostným tímom po celom svete lepšie zachovávať rovnováhu medzi bezpečnosťou a súkromím monitorovaných údajov.


 

ČO JE ETA?

 

Spoločnosť Cisco uviedla ETU na trh v júni uplynulého roka. Do polovice januára 2018 bola len pre súkromné náhľady. Od minulého mesiaca je táto revolučná softvérová platforma dostupná už aj  pre širokú verejnosť. ETA je produkt, ktorý sa rozmiestňuje priamo v priestoroch zákazníka s cieľom dôkladne monitorovať jeho sieť a zhromažďovať pritom informácie o konkrétnych tokoch dát. Využíva skupiny senzorov umiestnených naprieč celou sieťou, ktorých hlavnou úlohou je monitorovať celý tok údajov v sieťovej prevádzke. Unikátnosť tohto nástroja spočíva v tom, že využíva miestne analytické nástroje v kombinácii nástrojmi založenými na cloude a pomocou nich analyzuje neznáme metadáta o sieťovej prevádzke.

 

AKO TO CELÉ FUNGUJE?

 

Ako sme už vyššie naznačili, ETA zhromažďuje metadáta o sieťovej prevádzke, pričom využíva modifikovanú verziu NetFlow. Zároveň vyhľadáva podozrivé charakteristiky, ktoré indikujú potenciálny malvér v preverovaných údajoch. Dokáže pritom skontrolovať východiskový balík dát, ktorý je preložený do jasného jazyka, a to aj v prípade, že je zakódovaný. Spolu s tým je schopná zaznamenať veľkosť, tvar a sekvenciu kontrolovaných balíkov, ako aj informáciu o dĺžke ich trasy do siete, pričom monitoruje aj ďalšie podozrivé črty, ako je samo podpísaný certifikát alebo či obsahuje iné príkazové a ovládacie identifikátory.

 

Veľkým prínosom tejto technológie je skutočnosť, že dokáže kontrolovať dáta v sieťovej prevádzke aj v prípade, keď sú zakódované. „ETA využíva sieťovú viditeľnosť a viacvrstvové strojové učenie pre vyhľadávanie rozdielov medzi benígnou a malvérovou sieťovou prevádzkou,“ takto ešte doplnila zverejnené  informácie o novinke spoločnosť Cisco na svojom blogu. Aj v Refome vieme našim klientom ponúknuť túto skvelú a revolučnú technológiu. V prípade záujmu a akýchkoľvek otázok ohľadom novinky nás neváhajte kontaktovať.

 

Zdroje:

https://www.networkworld.com/article/3246195/lan-wan/how-cisco-s-newest-security-tool-can-detect-malware-in-encrypted-traffic.html

https://blogs.cisco.com/news/cisco-extends-encrypted-traffic-analytics-to-customers

 

Prečo si vybrať nás?

Dôveryhodnosť

Na trhu pôsobíme už od roku 2008 a našu dôveryhodnosť potvrdzujú partnerstvá popredných spoločností v oblasti IT a hlavne množstvo spokojných zákazníkov, ktorí využívajú naše služby. Nie sme nováčikom a vieme, čo vaša IT infraštruktúra potrebuje a radi vám to ponúkneme. O našej kvalite hovorí aj certifikácia systémov manažérstva podľa normy ISO 9 001.

Profesionalita

Bezpečnosť vašich dát nedokáže chrániť len tak niekto. Obráťte sa teda na profesionálneho partnera. Naše bohaté skúsenosti potvrdzujú školenia, ktoré naši zamestnanci absolvujú pravidelne, aby vám vedeli vždy poskytnúť adekvátne rady a zabezpečiť tak plynulý a ničím nerušený chod vašej infraštruktúry. Sme vlastníkom certifikácie 27 001, takže vaše dáta sú u nás v bezpečí.

Efektivita

Neponúkame vám riešenia, ktoré sú pre vás zbytočné, len aby sme na vás zarobili. Našim cieľom nie je nanútiť vám robustné riešenie, ktoré budete využívať na minimum, no zároveň návrh štruktúry berieme vážne aj s ohľadom na prípadné plány rozvoja vašej spoločnosti. Prioritou pre nás je vaša spokojnosť a bezpečnosť vašich dát.

Referencie

ŽSR – Železničné telekomunikácie Bratislava
Motor-Car Group
Trenčianska vodohospodárska spoločnosť a. s.
EBA s.r.o.
IKAR, a.s.
UPC BROADBAND SLOVAKIA s.r.o.

Kontakt


ReFoMa, s.r.o.
Dolné Rudiny 1
010 01 Žilina, Slovakia

+421 41/202 88 80 – sekretariát
+421 41/202 88 80 – obchodné oddelenie
IČO: 43892345
DIČ: 2022541378
IČ DPH: SK2022541378
Okresný súd Žilina, odd.: Sro, vl. číslo 20197/L

Bankové spojenie (IBAN):
SK13 1100 0000 0026 2582 3735