Novinky

Aktuálne informácie zo sveta bezpečnosti IT riešení

Výhody inteligentnej siete, ktorá sa dokáže sama kontrolovať viac článkov »

Výhody inteligentnej siete, ktorá sa dokáže sama kontrolovať

V praxi pomerne často dochádza k rôznym sieťovým poruchám, ktorých výsledkom sú nespokojní zákazníci a nepríjemné finančné straty. Tieto situácie vznikajú v mnohých organizáciách po celom svete bez ohľadu na to, či sa jedná o oblasť vzdelávania, technológií, financií, štátny alebo súkromný sektor.


Zároveň platí, že čím väčší problém, tým výraznejší zásah je potrebný zo strany odborníkov v oblasti informačných technológií. Táto skutočnosť sa následne negatívne odráža na konečnom výsledku spoločnosti. V rámci prevencie týchto úskalí existuje unikátne revolučné riešenie, ktoré si predstavíme v aktuálnom článku.

 

Bez ľudských zásahov

 

Hovoríme o unikátnom a modernom riešení problému s výpadkom internetovej siete vo firmách. Predstavme si teda sieť, ktorá sa dokáže sama kontrolovať. V praxi to znamená, že akákoľvek organizácia môže využívať monitorovací mechanizmus, ktorý dokáže identifikovať výpadok internetu a automaticky ho napraviť.

 

Nesporným benefitom tohto riešenia je rýchlosť, s akou dokáže vyriešiť vzniknutý problém, a to bez toho, aby bol potrebný akýkoľvek ľudský zásah. Táto inteligentná sieť využíva na detekciu problému a jeho opravu automatické nástroje. Dokáže pritom rozpoznať a opraviť rôzne prerušenia, chyby a poruchy všetkého druhu.

 

Výhody inteligentnej siete

 

Moderné technológie nám už v súčasnosti v mnohom uľahčujú život a jedným z takýchto riešení je aj inteligentná sieť, ktorá dokáže sama identifikovať a vyriešiť vzniknutý problém. Množstvo organizácií po celom svete využíva nasledovné výhody tohto riešenia:

 

  • Úspora nákladov. Riešenie opakujúcich sa problémov v oblasti informačných technológií si vždy vyžaduje množstvo času a ľudského úsilia, čo sa následne odráža na vyšších finančných nákladoch. Rýchly zásah inteligentnej siete bez potreby ľudskej participácie na riešení, tak dokáže organizáciám ušetriť významné finančné prostriedky.
  • Bez potreby ľudského zásahu. Vďaka tomu šetrí organizácia finančné prostriedky a môže sústrediť ľudské zdroje na dôležitejšie projekty s vyššou pridanou hodnotou.

 

  • Okamžité vyriešenie problému bez zdržania. Automatické nástroje sú schopné vyriešiť situáciu s okamžitou platnosťou v priebehu niekoľkých minút. V prípade, že problém riešia pracovníci informačných technológií, v praxi sa tento čas vždy predlžuje.

 

  • Menej manuálnej práce. Riešenie uvedených výpadkov a porúch na sieti patrí skôr do oblasti manuálnej práce. V prípade, že sa organizácia rozhodne pre riešenie v podobe inteligentnej siete, môže využiť svojich pracovníkov na riešenie strategickejších úloh.
  • Spokojnosť na strane zákazníka. Cieľom každého predajcu je spokojnosť na strane jeho zákazníka. Ich pozitívna alebo negatívna skúsenosť s poskytovanými službami rozhoduje o tom, či sa znovu vrátia, ako aj o tom, akú informáciu posunú ďalším zákazníkom.

 

Oplatí sa investovať do tejto inteligentnej siete?

 

V súčasnosti sa čoraz viac organizácií sústreďuje na kybernetickú bezpečnosť a aj samotní zákazníci potrebujú mať pocit, že ich údaje sú dobre chránené pred potenciálnym zneužitím. Veľkým prínosom inteligentnej siete je skutočnosť, že vďaka okamžitému zásahu dokáže neustále efektívne chrániť obsiahnuté údaje.

 

„Rýchle riešenie vzniknutého problému, žiadna potreba ľudského zásahu, úspora financií, možnosť efektívnejšieho využitia ľudských zdrojov, bezpečnosť firemných a zákazníckych údajov a na konci všetkého spokojný zákazník, sú atribúty, ktoré robia z inteligentnej siete riešenie, ktoré je vhodné pre akúkoľvek organizáciu.“

 

Ak vás téma zaujala, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme J.

 

 

Zdroje:

https://www.helpsystems.com/blog/benefits-self-healing-network

https://www.huffingtonpost.com/patrick-duroseau/how-a-selfhealing-network_b_6671470.html

 

Prečo si vybrať nás?

Dôveryhodnosť

Na trhu pôsobíme už od roku 2008 a našu dôveryhodnosť potvrdzujú partnerstvá popredných spoločností v oblasti IT a hlavne množstvo spokojných zákazníkov, ktorí využívajú naše služby. Nie sme nováčikom a vieme, čo vaša IT infraštruktúra potrebuje a radi vám to ponúkneme. O našej kvalite hovorí aj certifikácia systémov manažérstva podľa normy ISO 9 001.

Profesionalita

Bezpečnosť vašich dát nedokáže chrániť len tak niekto. Obráťte sa teda na profesionálneho partnera. Naše bohaté skúsenosti potvrdzujú školenia, ktoré naši zamestnanci absolvujú pravidelne, aby vám vedeli vždy poskytnúť adekvátne rady a zabezpečiť tak plynulý a ničím nerušený chod vašej infraštruktúry. Sme vlastníkom certifikácie 27 001, takže vaše dáta sú u nás v bezpečí.

Efektivita

Neponúkame vám riešenia, ktoré sú pre vás zbytočné, len aby sme na vás zarobili. Našim cieľom nie je nanútiť vám robustné riešenie, ktoré budete využívať na minimum, no zároveň návrh štruktúry berieme vážne aj s ohľadom na prípadné plány rozvoja vašej spoločnosti. Prioritou pre nás je vaša spokojnosť a bezpečnosť vašich dát.

Referencie

Kancelária prezidenta Slovenskej republiky
Saneca Pharmaceuticals a. s.
Slovak Telekom, a.s.
IKAR, a.s.
ASBIS SK spol. s r. o.
PosAm, spol. s r.o.

Kontakt


ReFoMa, s.r.o.
Dolné Rudiny 1
010 01 Žilina, Slovakia

+421 41/202 88 80 – sekretariát
+421 41/202 88 80 – obchodné oddelenie
IČO: 43892345
DIČ: 2022541378
IČ DPH: SK2022541378
Okresný súd Žilina, odd.: Sro, vl. číslo 20197/L

Bankové spojenie (IBAN):
SK13 1100 0000 0026 2582 3735